„Zapomeňte na menstruaci - menstruační kalíšek nezradí,
nezklame, neproteče a neublíží!“


Menu:

Menstruační kalíšky > Zkušenosti s menstruačním kalíškem

Zkušenosti s menstruačním kalíškem

"Menstruační kalíšek používám asi půl roku a je to skvělá věc. Mám silnější menstruaci a vždycky mi bylo nepříjemné nošení vložek, tampony první dva dny vůbec nepřicházely v úvahu. Kalíšek je velmi pohodlný, vůbec o něm nevím a i při prvních dnech silné menstruace je při častější kontrole výborně funkční. Pouze první noc musím použít i vložku. S kalíškem je menstruace mnohem příjemnější - připadám si "čistě a voňavě" oproti stavu při používání vložek a díky tomu je pro mě celé období menstruace vlídnější. Vidím, jak je moje tělo úžasně fungující a menstruační krev už mi nepřipadá "špinavá". Když jsem poprvé viděla, kolik krve moje tělo odvede pryč, začala jsem během menstruace jíst hodně zeleniny obsahující železo a jiné vitamíny a víc se o sebe starám. Taky mě moc těší, že tím ušetřím trochu přírody a i výdaje za vložky a tampony - ikdyž to není to podstatné.
Doporučuji rozhodně vyzkoušet a uvidíte, že už se ho nezbavíte:-))) "

Karolína Koňaříková www.obchod-joga.cz/"Kalíšek dorazil v pořádku a také včas, abych ho ještě vyzkoušela. Je to výborná věc! Nechápu, proč jsem celý rok váhala, jestli ano nebo ne.
Zkrátila jsem "čudlík" na polovinu, trošku to škrábalo. Takto o něm ani nevím.Jsem moc spokojená. Děkuji moc. Odpadlo mi tímto spousta traumat. "

Zoja Perglerová www.centrum-eset.cz/"Před několika lety jsem četla mnoho článků o menstruačním kalíšku - jako o převratné novince na trhu. Nicméně k novince chyběly zkušenosti a reference žen, a tak jsem čekala na ohlasy. A když najednou čtete a slyšíte od svých kamarádek jaké je to ulehčení v době menstruace, musíte ho mít taky!
Vyzkoušela jsem ho a hned napoprvé mě nadchnul. Co k tomu mám dodat - necítím ho, nevím o něm, jen na něj nesmím zapomínat. Navíc mě baví myšlenka, že ať už dělám cokoli, nemusím se omezovat, a tak nikdo o mém malém tajemství v podobě kalíšku neví.
A ještě šetřím životní prostředí, to na něm také velice oceňuji! "

Lucie Kunešová blogerka ~ zivotpodlelucie.blogspot.com/"Po několika použitích nemohu jinak, než jen chválit. Velkou výhodou menstruačního kalíšku je, že po správném zavedení nedojde ke znečištění spodního prádla. Při středně silné menstruaci stačí kalíšek měnit až po 10 hodinách. Záměrně uvádím termín „při správném zavedení“, jelikož z vlastní zkušenosti vím, že si zavádění kalíšku musíte osvojit a přizpůsobit podle sebe, což se mi podařilo až při třetím použití. Máte-li podobnou zkušenost, nenechte se odradit a vyzkoušejte i jiné pozice při zavádění. Díky používání kalíšku jsem se zbavila jakési štítivosti svého pohlaví obzvláště v období menstruace a naopak jsem menstruaci začala vnímat jako skvělý očistný proces, na který se každý měsíc těším. "

Ludmila Mohylová 28 let ~ asistenka na volné noze ~ ludmila.mohylova@centrum.cz"Velkou výhodou menstruačního kalíšku je, že se již nemusím starat o to, zda mám doma nakoupenou dostatečnou zásobu tamponů a vložek. Mám prostě jeden kalíšek a s ním si skvěle vystačím. Jeho používání je jednoduché a brzy jsem si na něj přivykla. Ze začátku se mi občas stalo, že mi kalíšek protekl. Jak jsem později zjistila, bylo to tím, že jsem zapomínala kontrolovat, zda se kalíšek po zavedení do pochvy správně rozvinul. Od té doby, co kontrolu provádím, už se mi nikdy žádná nepříjemnost nepřihodila. Kalíšek vřele doporučuji všem ženám – je pohodlný, šetří čas, peníze, i životní prostředí! "

Adéla Moravcová 25 let ~ ilustrátorka ~ www.ilustratorka.cz"Dosud jsem používala tampony, ale tížila mě jejich velká spotřeba a množství zbylého odpadu. Hned po první zkušenosti s kalíškem jsem si menstruaci přímo zamilovala. Brzy jsem si našla pohodlný způsob zavádění, takže ho v sobě vůbec necítím. Přesvědčila jsem se, že opravdu stačí výměna 2x denně. Také jsem poprvé poznala krev v její nesražené podobě - její nádhernou barvu a to, že je bez zápachu. Po celou dobu menstruace jsem se cítila čistá, voňavá a svobodná v pohybu. Díky kalíšku jsem poznala, že i menstruace muže být příjemná záležitost a dokonce se těším na další. Také mi ušetří penízky a je šetrný k životnímu prostředí. Jsem s ním velice spokojená a všem ženám ho mohu vřele doporučit. "

Jana Kosová 22 let ~ studentka"O kalíšku jsem věděla už několik let, ale neměla jsem odvahu jej sama vyzkoušet. Čekala jsem na setkání s někým, kdo jej sám používá, na osobní doporučení. Jednou kamarádka nadšeně představovala svůj menstruační pohárek. Vyprávěla, jak díky němu změnila vztah k menstruaci, o lásce ke svému ženství a jeho cyklům a o neobyčejném čase menstruace, kterou teď, s kalíškem, prožívá úplně jinak.Její líčení mne nadchlo a přesvědčilo, ihned jsem se rozhodla menstruační kalíšek opatřit a vyzkoušet. Dnes si svůj život, ke kterému menstruace neoddělitelně patří, bez kalíšku nedovedu představit. Těším se na svou menstruaci, díky ní (a za pomoci kalíšku) si uvědomuji plně své ženství. "

Dominika Špačková 28 let ~ info@vedomezenstvi.cz"Kalíšek je pro mne nejpohodlnější pomůckou při menstruaci, jakou jsem doposud vyzkoušela. Přišel velmi vhod na několikaměsíčních zahraničních cestách i na kratších vandrech po českých nebo slovenských lesích a loukách. Nemusím myslet na pohotovou zásobu tamponů, nemusím používat umělohmotné vložky, nevytvářím těžko likvidovatelný odpad. Nemám potíže s infekcemi nebo plísněmi, nezatěžuji sliznici svého těla chemickými látkami, o které nestojím. Těším se ze svého ženství a díky kalíšku si menstruaci užívám. "

Nikola Karulová 27 let ~ Copywriterka ~ www.solistka.cz

Další informace


+ Kalíšek VS tampóny a vložky
+ Jak používat menstruační kalíšek
+ Ušetřete s menstruačním kalíškem
+ Tipy pro používání menstruačních kalíšků
+ Časté dotazy k menstruačním kalíškům
+ Prodávejte menstruační kalíšky


Menstruace pod kontrolou

Objednejte menstruační kalíšek za výhodnou cenu 590 Kč. Budete se cítit bezpečně a čistě. Jako dárek navíc obdržíte k menstruačnímu kalíšku také praktický pytlíček, abyste jej mohla nosit stále u sebe.

menstruační kalíšek© 2010 - 2015 Menstruační kalíšky, všechna práva vyhrazena